Kdy jsou zuby potřeba

Správná komunikace mezi lidmi dnes často velmi chybí. Dnes je mnoho kursů a škol, které nás slibují to naučit. Nelze to podceňovat, někdy ale chybí jediné. Zdravý a příjemný úsměv, který bude provázet kontakt s dalším člověkem a komunikaci s ním. Ihned je zřejmé, jak je vše snadné. Mnoho lidí ale nemůže využít tuto přirozenou zbraň. Důvod je jasný. Jejich chrup není takový, aby člověka reprezentoval. Stav chrupu je dán nejen genetickou výbavou, často děděnou po rodičích, ale hlavně je to nesprávná a nedostatečná péče. To by si měl každý uvědomit.
zdravý chrup
Starejme se o zuby
Péče o zuby začíná od brzkého dětství. Pečovat pravidelně o chrup učíme děti již kolem batolecího věku. Nejprve pouze za pomoci a dozoru dospělého člověka, aby si dítě zvyklo na předmět v ústech a naučilo se základní pohyby kartáčkem. V pozdějším věku už to zvládnou samy. Děti si osvojí správné návyky, přestanou se bát návštěvy zubního lékaře a do dospělosti si nesou výbavu, kdy znají, co jejich zuby potřebují. Čistit chrup bychom měli několikrát denně, nejméně ráno a večer, vhodné je to i po sladkém nebo agresivním jídle. Pod vedením dentálního hygienisty bychom měli být poučeni, jak používat dentální nit a další pomůcky, které nám můžou pomoci ke krásnému úsměvu. Je naprosto samozřejmé, abychom navštěvovali zubní preventivní prohlídky, které mají frekvenci jednou za půl roku a jsou hrazeny zdravotní pojišťovnou. Nezatracujme ani ortodontické zásahy, pokud jsou doporučeny. Správný růst a postavení zubů nám zaručí, že zkus je pak ve správné poloze a sklovina se neopotřebovává více, než je třeba. To nám dává možnost, že životnost našeho chrupu bude delší. Nestačí však se starat se jen o samotné zuby, je nutné dát dostatečnou péči i našim dásním.
bílé zuby
Aby byl úsměv zářivý
Dnes je snadné opatřit si dostatečné množství vhodných přípravků, které nám pomůžou s péčí o zuby. S vhodnou zubní pastou nám dobře poradí v drogerii, v lékárně nebo u zubního hygienisty. Každá pasta je jiná a je také vhodná pro jiný typ dásní a zubů. Proto je třeba se nevyhýbat poradě. Stejně tak je to se zubními kartáčky, dentálními nitěmi a dalšími pomůckami.