Chraňte si svá osobní data

Je to místo, kde můžeme získat mnoho užitečných informací. Ano, internet nám v mnohém usnadnil život. Můžeme zde hledat potřebné informace, vzdělávat se o libovolných věcech, učit se novým schopnostem, bavit se nebo provádět transakce. Na webu se dnes dějí veškeré podstatné události. Funguje zde obchod, publikují se zde ty nejpodstatnější zprávy z celého světa, ale také zde najdeme spoustu nepotřebného obsahu.
Internet prožil svůj největší boom, když došlo ke vzniku sociálních sítí a virtuální realita nabyla úplně nové dimenze. Najednou to nebylo jen místo, kde si můžeme něco vyhledat, přečíst si či nakoupit určité zboží, ale bylo to také místo, kde jsme mohli komunikovat s ostatními. Propojoval osoby z opačných koutů zeměkoule, překonával nejrůznější překážky. Od hranic jednotlivých států, moře či hory až po sociální překážky.
klávesnice a klíč
Zde nastává úplně nová dimenze. Díky sociálním sítím můžeme tedy nejen komunikovat s lidmi, kteří jsou statisíce nebo dokonce miliony kilometrů vzdáleni, ale také nám dovoluje vytvořit si novou identitu. Sociální sítě nijak neověřují na základě dokladů totožnosti, zda to jsme opravdu my a nenutí nás o sobě podávat pravdivé informace. Je to jen na nás, jaké informace o sobě uvedeme a co chceme sdílet se světem.
Často se tak stává, že lidé do virtuální reality utíkají. Pokud se jedná o outsidery, kteří jsou nespokojení se svým statutem ve společnosti, nejsou oblíbení v kolektivu a nemají moc přátel. Potom je internet jasnou příležitostí, jak si získat nové přátelé a zvýšit své postavení ve společnosti. Často je tak náročné rozlišit co je ve světě internetu skutečné a co nikoliv.
černá konvice
Mnohdy stačí líbila profilová fotka, vylhat si pár zajímavostí o sobě a několik úžasných zážitků a dílo je hotovo. Máme novou identitu, kterou nemůže nikdo odhalit. Můžeme se zde svobodně projevovat a věci, které nám v realitě bránily se plně projevit jdou teď stranou.