Co je to čaj oolong?


Zelený, černý, bylinkový čaj. To jsou klasiky, které znají všichni z nás. Ale co takový čaj oolong? To je kategorie čajů sami o sobě. Pojďme se na něj podívat blíže.

Tento čaj se tradičně vyrábí v Číně, nebo v Tchaj-wanu. Jedná se o čaj, který z poloviny prochází oxidací a kombinuje se v něm to nejlepší z černého a zeleného čaje. Pokud jste tedy milovníkem obou těchto druhů šatů, oolong čaj si naprosto zamilujete.

čaj

Čaj má velmi bohatou chuť. A aby se této chuti dosáhlo, sbírají se jen ty nejčerstvější výhonky čajovníku, na kterých jsou pouze tři čajové lístky. Ty se poté zpracovávají na teplém vzduchu, kde se nechávají vadnout. Poté se lístky umístí do bambusových košíků. V těch se protřepávají tak, aby se mírně zdeformovaly okraje lístků. Jakmile se následně zpracují, dojde k oxidaci. Dále se lístky zpracovávají za použití vysoké teploty, vyšší, než u jiných druhů čajů. Tím se uvolní dostatečně aroma a veškerá chuť.

Čaje existuje více druhů, záleží na vás, který vám bude více chutnat. Ooolong čaj má velmi unikátní chuť, která je odlišná od ostatních druhů čajů. Jeho aroma je květinové a sladké. Chuť je mírně nasládlá a můžete v ní cítit ovocné tóny, z podtóny oříšků. Některé druhy oolong čaje mají silnou chuť, jako zelený čaj, jiné mají zase umírněnější, jemnou chuť.

čaj

Oolong čaj má i skvělé zdravotní přínosy při pravidelné konzumaci. Chrání naše srdce a posiluje jeho srdeční činnost. Je tedy ideální pro ty, kteří trpí onemocněním srdce. Podporuje také krevní odběh a má skvělé účinky na naše trápení. Jestli vás trápí nevolnosti, bolesti žaludku, pálení žáhy, nadýmání nebo plynatost, s tím vám právě může pomoci oolong tea. Posiluje také náš imunitní systém, hlavně díky vysokému obsahu vitamínů, především vitamíny B, C a E. Kromě toho má vysoký obsah antioxidantů, které nás chrání před volnými radikály.