Levné bydlení nerovná se vždy špatné bydlení

Hledat si vlastní bydlení je v dnešní době docela složité. V některých lokalitách je to jednodušší, v jiných je to skoro nemožné. Alespoň za normální peníze.

Levné bydlení nerovná se vždy špatné bydlení

Není pravda, že by snad bylo dnes v nabídce realitních kanceláří málo bytů. Samozřejmě to hodně záleží na lokalitě, ale obecně se dá říci, že nabídka je docela pestrá. Problém je, že jednotlivé komodity v nabídkovém seznamu jsou dnes až na výjimky velice drahé a často se vyplatí jejich koupě pouze investorům, kteří na ně mají dostatečné množství peněz. Mladá rodina, která by se ráda vyvázala z podnájmu a konečně bydlela ve svém, má v takových případech docela smůlu. Je jasné, že největší problém je hlavně v Praze, ale ani další větší i menší města na tom v tomto ohledu nejsou zase o tak moc lépe. Situace s obytnými nemovitostmi je zkrátka nedobrá v celé České republice.

Rodinné bydlení

Stejně jako vždy a u všeho, i v tomto případě existují alternativy. Ne, nejedná se o bydlení pod mostem ani v podnájmu. I lidé, kteří by rádi bydleli pod vlastní střechou, ale nemají dostatečné množství financí, případně nedosáhnou na výhodnou hypotéku, mají možnosti. Tou asi nejlepší jsou mobilní domy prodej Lavarohouse, který probíhá prakticky v každém druhém okrese.

Přijatelný kompromis

Hned na začátku je třeba si vyjasnit, co vlastně mobilní domy nejsou. Rozhodně se nejedná jen o jakési nafouknuté maringotky, které neposkytují příliš komfortu pro pohodlný život. Je to přesně naopak. Je jasné, že tento druh obydlí nenabízí tolik místa jako byt o třech pokojích, ale pro dva až tři lidi je to více než dostatečné. Podobně jako byt v paneláku. Na rozdíl ale od bytu v paneláku člověk, který spojí svůj život s mobilním domem získá i moderní vybavení interiéru. A to je samozřejmě obvykle započítáno do konečné ceny. Je ale lepší se o tom před koupí ještě přesvědčit.

Rodinný domek

Na rozdíl od běžných stavení mají mobilní domy výhodu i v tom, že je české úřady neberou jako stavby, ale bez nadsázky jako velké psí boudy. Ano, a důvodem je zde absence základů. Bydlení na kolečkách z pochopitelných důvodů žádné nemá a ani mít nemůže. Není však potřeba se strachovat, že během prvního většího větru se bydlení přesune o pár kilometrů dál. Nejenže je dostatečně těžké, ale zároveň se dá snadno a velice pevně ukotvit.