Nebuďme lhostejní!

Prostě se tu a tam někde dočteme, že na tom a tom místě došlo k dopravní nehodě, při níž bylo tolik a tolik lidí odvezeno do nemocnice, tolik a tolik do márnice a na vozidlech vznikla taková a taková škoda.

Přečteme si to a aniž bychom se nad tím zamysleli, pokračujeme v četbě něčeho jiného nebo se jdeme věnovat nějaké jiné činnosti. Takové zprávy už nám jdou jedním uchem dovnitř a druhým ven, nijak mimořádně nás nezajímají.
bmw cabrio

Proč by nás také zajímat měly, že? Co je nám po nějakých úplně cizích lidech, kteří někde přišli k úhoně? A co je nám po tom, za jakých okolností k tomu došlo?

Jdeme si po svých a nejednou také usedneme do svého vozu, maje v úmyslu tímto někam dojet. Tam, kam musíme, tam, kam chceme, nebo prostě jenom někam bez cíle. A ani nás v tu chvíli nenapadne, že bychom mohli dopadnout jako ti nebožáci z černých kronik. Že bychom mohli skončit s autem vhodným už jen do šrotu, s tu lehčími a tu vážnějšími zraněními a tu třeba i „na prkně“. Protože nejednou děláme přesně tytéž chyby.
žlutý volkswagen

Chyb, jichž se může řidič dopustit, je celá řada. A k těm, jimž by se dalo snadno vyhnout, kdyby jeden nebyl lhostejný, patří ty v oblasti osvětlení vozidla.

Nejednou jako bychom si ani neuvědomovali, že .

Ať už si to uvědomujeme nebo ne, je tomu tak. Vhodné osvětlení každého účastníka silničního provozu je žádoucí a nelze ho v žádném případě podceňovat. V případě motoristů to pak platí tuplovaně.

Kolik jenom z řidičů ve snaze ušetřit nějakou tu korunu volí pochybná svítidla od nepříliš důvěryhodných trhovců! Na těch přece nikdo předem nepozná, jak kvalitně svítí, jak dlouho vydrží či jaká jiná záludnost se v nich může ukrývat, dokud tato možná i v tom nejnevhodnějším okamžiku nezačnou „stávkovat“ nebo se prostě nerozhodnou rovnou zhasnout. A pak už je pozdě bycha honit.

K čemuž by logicky nedošlo, kdyby si člověk koupil něco lepšího, značkového. Třeba takzvané nezničitelné žárovky s označením Ultra life. V případě touhy po dosažení výjimečnosti dejme tomu něco z řady Cool Blue Intense, co imituje světlo xenonové výbojky.
noční provoz

Jenom značkové žárovky totiž garantují dlouhou trvanlivost, kvalitu a také možnost reklamace, kdyby snad náhodou něco.

A proto byste se měli nyní zamyslet, zda je váš vůz řádně vybaven, zda vaše světlomety svítí tak, jak mají. Protože vězte, že objevíte-li se v černé kronice mezi mrtvými při dopravní nehodě, nebudete slavní. Budete jen další čísla, která v nikom zájem nevyvolají. Vy jediní a vaše oběti budete svého špatného rozhodnutí litovat. Pokud ještě budete vůbec moci litovat.