Pořiďte si funkční a originální schodiště

K využití více pater domu potřebujete bezpečné a pohodlné schodiště. Schodiště, ať už vnitřní, nebo vnější, dnes již není jen prostředek, který nám umožňuje přejít z horního patra do dolního a samozřejmě i naopak.

Schodiště dnes představuje i „kus nábytku“ a to hlavně kvůli velkému množství konstrukčních řešení, která umožňují přizpůsobit schody každému prostoru jak velikostí, tak moderními liniemi a materiálem.

sch

Dnes už to nejsou jen betonové schody s klasickým dřevěným zábradlím a obkladem z dlaždic.

Dnes je schodiště https://www.fa-havlicek.cz/cs/m-8-schodiste-a-zabradli designová záležitost s velkým potenciálem změnit vzhled interiéru a doplnit vzhled exteriéru. Schody mohou být krásné, elegantní, extravagantní, hravé, zajímavé, veselé i technicky dokonalé.

Prostor, který je třeba schodům věnovat, už není ztracený prostor, ale jde o integrovanou část domácnosti. Výrazným způsobem se zlepšila i kvalita vnějšího schodiště. Je to dáno hlavně způsobem, kterým se materiál povrchově dá upravit tak, aby odolával slunečnímu záření, střídání teplot, mokru, dlouhotrvajícímu vlhku a jiným atmosférickým vlivům po velice dlouhou dobu.

sch1

Nejde jen o prostor, který máte k dispozici, ale i o atmosféru, které lze s pomocí vhodně vybraných schodů vytvořit. Aby vše fungovalo, musíte pečlivě posoudit, jaký prostor schodišti věnovat a jaký bude mít naplánovaná podoba efekt v prostoru a zda je to přesně to, co chcete. Pokud si nejste výběrem jistí, obraťte se na firmu, která má v tomto oboru zkušenosti, a hlavně dobré reference. Zkušení odborníci vám mohou vypracovat i 3D prezentaci vašich plánovaných schodů, a tak si snadněji uděláte představu, jak budou schod v prostředí vypadat. Můžete si také nechat poradit s výběrem materiálů, což by mělo být dáno vytížením schodiště a stylem bydlení.

Pokud zápasíte s místem, určitě zvažte, zda by pro vás nebylo vhodné vybrat si točité schodiště. Ve dřevě nebo v kovu, zabírá velice málo místa. Toto schodiště je vhodné jak do interiéru, tak do exteriéru a působí velice pěkně.