Problém unavených očí

V naší moderní technické době má stále více lidí problémy s očima. Stále více lidí také potřebuje brýle a oční vady se vyskytují častěji už i u dětí, navíc většina z nich je dědičná. Bez druhých očí na blízko nebo na dálku se neobejde každý druhý člověk! I ten, komu brýle nesluší nebo si to myslí či by mu bránili ve sportu, si může pořídit kontaktní čočky nebo se svěřit do rukou odborníků a nechat si dioptrie odstranit šetrným laserovým zákrokem.
Pokrok jde stále kupředu a umožňuje lidem jejich slabší zrak stále komfortněji vyrovnávat. Přesto nás nedokáže zbavit pocitu neustále unavených očí. Unavených proto, že jsou vlivem našich činností příliš přetěžovány.
oči ženy

COMPUTER VISION SYNDROME
Syndrom počítačových očí je diagnóza, jenž znepříjemňuje život stále více lidem. Unavené oči z počítače, tabletu či mobilu se týkají už i předškolních dětí! Z hlediska zdraví jde tedy o alarmující zprávy, které by nás neměli nechávat lhostejnými. Zrak je přece to nejvzácnější, co nám bylo dáno, neboť jím vnímáme téměř všechno okolo nás. Proto pečovat o něj by mělo být naší prioritou.
I přesto, že práce na počítači nás živí, nikdy bychom neměli zapomínat přinášet svým očím kompenzaci za jejich dřinu, kterou pro nás přináší. Stálé sledování monitoru, k tomu vždy ne úplně správné sezení před ním, to jsou věci, které našemu zraku prostě škodí a nám přinášejí nadměrnou únavu až bolesti hlavy. Ruku v ruce s počítačovým syndromem jde pak syndrom suchých očí, způsobený nedostatečným zvlhčováním oka. Zapomínáme mrkat a oči začnou pálit a řezat, zčervenají a bolí. Protože se nevytváří potřebný slzný film, oko se nečistí a hrozí mu poškození a různé poruchy.
bolest v krku
Proto je nutné dívat se často do dálky a poskytovat svému zraku relaxaci v podobě cviků, tzv. oční jógy. A samozřejmě dívat se do počítače pouze za správného osvětlení, ze správné vzdálenosti a nejlépe se speciálními antireflexními brýlemi.