Vyplatí se objednávat nejlevnější betonové ploty?

Kdo vlastní nějaký pozemek, ať už u rodinného domu či chaty nebo chalupy, ví, jak výhodné je mít jej oplocený. Zvláště když vezmeme v úvahu, že náš zákon umožňuje lidem volný průchod otevřenou krajinou, bez ohledu na to, kdo je vlastníkem daného pozemku. Pokud tedy nechcete, aby se zrovna přes vaši zahradu procházeli cizí lidé, nezbude vám nic jiného, než jej jasně označit.

Navíc plot také slouží jako překážka pro zloděje, zvláště pokud je dobře postavený. Pokud máte děti či domácí zvířata, pak je pomůže udržet v hranicích vašeho pozemku a zabrání jim, aby vběhli třeba do silnice.

betonp4

Je tedy jasné, že mít plot se rozhodně vyplatí. Otázkou však je, jaký. Tím nejdůležitějším, co musíme zvolit, je materiál. Tím nejběžnějším je v současné době pletivo, především pro svou nízkou cenu a relativně snadnou montáž, i když postupně vychází z módy.

Klasickým materiálem je samozřejmě také dřevo. To je o něco dražší a na stavbu náročnější, avšak váš pozemek lépe ochrání před vetřelci. Navíc vám zajistí větší soukromí.

Avšak ačkoliv dřevo je nestárnoucí klasika, dnes se do popředí dere beton. A není divu. Je mnohem méně náročný na údržbu, je podstatně pevnější a lze jej také tvarovat. Navíc pozemku dodá typický zámecký vzhled.

betonp5

Tak tomu je alespoň v teorii. Lidé, kteří se pro něj rozhodnou, dnes však hledají především ty nejlevnější betonové ploty Montáž MPC. A je pravdou, že za ně zaplatí méně, ovšem zároveň je třeba si uvědomit, že kvalita zde nebude nejvyšší. To ovlivní jak celkový vzhled, tak i životnost plotu.

Proto pokud se pro něj rozhodneme, je vhodné, aby peníze nebyly tím hlavním kritériem. Zde, více než kde jinde, je totiž důležitá kvalita. Nezapomeňme totiž, že oplocení nás má chránit před zloději, musí tedy být odolné i vůči vnějším vlivům. Moc dobrou službu by totiž neudělalo, kdyby se při silnějším větru rozpadlo.

Mějme tedy při výběru na paměti, co je opravdu důležité. Pak se nespálíme.