Základem úspěchu těžby je dobře si vybrat a být efektivní

Ti, kteří zvažují, kterou konkrétní kryptoměnu by si měli zvolit k těžbě, jistě posuzují i to, zda si mohou dovolit investici do drahého výkonného asic mineru anebo zda raději zůstanou u silné grafické karty, a zvolí si proto k těžbě takovou měnu, ke které jim vystačí gpu miner.
podnikání a blockchain
K těžbě etherů stačí silná grafická karta
V takovém případě se vyloženě nabízí těžba kryptoměny ethereum, která je z hlediska postavení na trhu čím dál, tím zajímavější, ovšem při těžbě etherů si miner stále vystačí jen s gpu minerem. Je ovšem pravda, že čím atraktivnější ethereum je, tím složitější se stává i jeho těžba. Jakmile se však jednou rozhodnete a pořídíte si rig osazený grafickými kartami, neměli byste se nadále bát do těžebního zařízení dále investovat a pružně reagovat na změny náročnosti těžby. Jen v takovém případě bude vaše původní investice dávat smysl. Rozhodně se také vyplatí přidat se do efektivního poolu, pokud takovou možnost máte.
Kalkulačka napoví
Zjistit efektivitu těžení ethereum můžete s pomocí ethereum kalkulačky, kterých je na internetu několik. Snadno tak zjistíte, co všechno musíte udělat proto, aby pro vás těžba byla skutečně výhodná.
žena za bitcoiny
Kryptoměna jako férové platidlo budoucnosti
Každopádně, podle všech informací to vypadá, že vlastnictví kryptoměn se do budoucna rozhodně vyplatí. Ekonomové odhadují, že takové měny mají zajímavý investiční potenciál a lze spekulovat na jejich růst.
Celkově je ovšem pozitivní, že se takový novátorský koncept vůbec objevil, neboť velkou výhodou kryptoměn ve srovnání s tradičními penězi, je decentralizovaný systém, ve kterém fungují. Platby fungující na principu peer to peer jsou rychlé, levné, anonymní a přesto transparentní, a jsou postaveny na takovém systému ověřování transakcí, který je vysoce odolný ke zneužití, protože zde nedochází ke koncentraci moci v jednom rozhod