Čistě vodu efektivně

Koupání v létě je rozhodně super, ovšem ne koupání ve špinavé a zapáchající vodě. V té to dokonce může být nejen nepříjemné, ale rovnou i nebezpečné.

Čistě vodu efektivně

Vzhledem k tomu, jak velká vedra panovala v našich zeměpisných šířkách v posledních letech, je jen logické, že si stále více lidí začalo pořizovat vlastní koupací plochy na zahrady. Přeci jen, koupání ve studené vodě je tím nejlepším způsobem, jak se zchladit. Navíc tak můžete posílit svalstvo celého těla a zároveň zlepšit kondici. Dnes již nejsou bazény tak drahé jako dříve, tedy pokud netoužíte po tradiční zapuštěné verzi. Nadzemní modely jsou mnohem levnější a poskytují takřka to samé.

Nohy v bazénu

Ovšem s koupí koupací plochy starostí nekončí, spíše naopak. Je potřeba se o ni starat. Hlavním úkolem je udržovat vodu čistou, a to není vždycky snadné. Špinavá voda nejenže špatně vypadá, že ale zároveň může způsobovat různé kožní vyrážky a podobné neduhy, takže je více než na místě ji s železnou pravidelností kontrolovat a čistit. K tomu se hodí různé preparáty, které jsou k tomuto účelu vyloženě určené.

Chlór a spol.

Mezi nejoblíbenější bazénovou chemii patří jednoznačně chlór. Jedná se o vysoce účinný prostředek, který dokáže vyrobit ze špinavé vody čistou studánku. Ovšem není to zadarmo. Řeč teď ale není o ceně výrobku, která je naopak docela příznivá, ale o zápachu, potažmo vyrážkám, které mohou dezinfekční prostředky na bázi chlóru způsobovat. Lidí, kteří trpí nějakou kožní chorobou, by se neměli ve vodě ošetřené chlórem koupat, jelikož se jim může jejich vyrážka ještě více zhoršit. Pro takové jedince jsou zde sice dražší, ale zase nedráždivé preparáty, které jsou obdobně efektivní. Jedná se hlavně o aktivní kyslík, respektive o mořskou sůl. Ta naopak působí léčivě, ovšem je velmi drahá vzhledem k množství, které se musí použít.

Vodní hladina

Plachty

Velmi dobrou zkušenost, co se týče prevence mají majitele bazénu třeba i s obyčejnými plachtami. Ty dokáží zakrýt vodní hladinu, díky čemuž do ní nic nepadá a tím ji nešpiní. Některé plachty jsou navíc ještě schopné vodu ohřát, což je příjemný bonus hlavně ve dnech, kdy není tak horko jako obvykle.