Jaké pomocníky byste si měli pořídit ke svému bazénu?

Jisté je, že k tomu, abyste udrželi vodu ke koupání v bazénu čistou, potřebujete několik spolehlivých bazénových pomocníků. K těm se jistě řadí odolná bazénová plachta, výkonná http://www.krcmic.cz/vykonny-x-vykony/ filtrace a účinná bazénová chemie. Ale i tak to stále není vše, a vyplatí se vybavit se ještě dalšími užitečnými pomocníky z řad bazénového příslušenství.

hladina

Pokud jde o krycí bazénové plachty, tak byste o nich měli vědět nejen to, že k tomu, aby vám opravdu dobře posloužily, tak musí vaší nádrži padnout jako šité na míru. Něco takového by mělo být samozřejmostí, stejně tak jako jejich dobrá odolnost vůči UV záření a chemickým přípravkům rozpuštěným ve vodě. Ovšem mimo klasické krycí plachty můžete zvolit také plachtu solární – a ta vám nabízí ještě něco navíc, a to je ohřev vody od slunce. Tedy zcela zadarmo můžete mít vodu v bazénu o několik stupňů celsia teplejší.
Skvělým pomocníkem pro očistu těla před vstupem do vody je určitě solární zahradní sprcha.

A pokud jde o bazénovou chemii, tak byste měli vědět, že na výběr zdaleka nemáte jen z desinfekčních přípravků na bázi chlóru, brómu a kyslíku, ale hodit se vám jistě bude i shlukovač, pH tester anebo tester koncentrace aktivní látky.
Nicméně k tomu, abyste mohli odstranit nečistoty, které do vody přece jen spadnou, je potřeba kvalitní filtrační jednotka. Na jejím výkonu záleží, jak bude voda v nádrži čistá a průzračná.

plavec

Ovšem mnoho nečistot můžete z vody rychle odstranit i vy sami svépomocí – třeba díky bazénovému vysavači anebo praktickým síťkám. Abyste s jejich pomocí dosáhli do všech koutů i toho nejhlubšího bazénu, tak vám jistě přijde vhod kvalitní teleskopická tyč https://www.chlorito.cz/teleskopicke-tyce vyrobená z lehkého a odolného hliníku. Tu snadno připevníte k potřebnému bazénovému příslušenství a její délku pak můžete jednoduchým pohybem ruky opravovat dle potřeby.