Hrátky s papíry a barvami nejsou jen pro děti

Barvy, tvary, obrázky, papíry, lepidla a vzory – zní to jako hodina výtvarné výchovy, ale bavíme se o scrapbookingu, který se k nám značně rozšířil ze západnějších států . Jedná se o tvorbu různých fotoalb a fotoknih, přání, deníků a podobných například dárkových předmětů včetně krabiček a tašek. Vzhledem k rozmanitosti typu těchto krásných výrobků si každý najde to své. Pro někoho může scrapbooking být zajímavým koníčkem pro aktivní odpočinek, pro dalšího dokonce vedlejším nebo hlavním zdrojem příjmu.papírový motýlek
Technik, které se využívají je opravdu mnoho. Papír totiž nemusíte jen stříhat a lepit, můžete využít:

  • Razítkování– objevte svět razítek gumových, silikonových, dřevěných a pěnových a také barevných inkoustů.
  • Razidla a dekorační nůžky– hrany papíru lze ozdobit různými vzory pomocí razidel i dekoračních nůžek, razidly navíc vytvoříte širokou škálu doplňkových tvarů jako jsou například sněhové vločky nebo lístky.
  • Řezačky a rýhovačky– pro řezání papíru už nepotřebujete ani nůžky, když máte šikovnou řezačku. Rýhovačky pak přichází s tabulkou základních rozměrů pro tvorbu přání i obálek. Existují potom i speciální strojky, které mohou vyřezat nebo vyrazit určitý vzor do celého listu papíru.
  • S šikovnými lepícími pěnovými čtverečky pak lze dosáhnout zajímavých designů se zdánlivě 3D vystouplými elementy, které působí velmi profesionálně. Lepidla jsou kapitolou sama o sobě, neb potřebujete ta, která jsou spolehlivá i pro variabilní kombinaci povrchů

koláž z novin a časopisů
Ať už jste připraveni začít nebo jste pokročilým milovníkem tohoto koníčku, určitě vás zaujmou materiály pro scrapbooking http://www.prima-obchod.cz/scrapbooking-x000011. Seženete různé barevné papíry (i ty samolepící), fólie, mechanické kruhové vazby na tvorbu knih i jiné papírové či dřevěné nalepovací aplikace a drobné detaily.