Než si vyberete půjčku, důkladně si vše spočítejte!

Půjčka je skvělá věc. A úplně nejlepší ze všeho je na ní přirozeně to, že nám umožňuje dosáhnout na věci, na které bychom za jiných okolností neměli dostatek peněz. Avšak i přesto, že je tak skvělá, se rozhodně vyplatí dobře si spočítat, kterou z nabídek výhodných úvěrů využijete. Přece jen, ne všechny úvěry musejí být tak dokonalé, jak se třeba na první pohled tváří.symbol libry na dlani.jpg
Proto, pokud nechcete naletět a později (kdy už na tom nic nezměníte) toho litovat, měli byste si všechno hned na začátku důkladně spočítat. A u takových počtů se rozhodně neobejdete bez kalkulačky. Ovšem pozor, jestliže se necítíte být dobrými počtáři a s kalkulačkou v ruce vám to dvakrát nejde, sáhněte alespoň po té na internetu – například po kalkulačce americké hypotéky, kterou jiní připravili pro vás, abyste si všechny důležité údaje mohli řádně porovnat.
Když jde o výběr půjčky, tak si většina lidí myslí, že nejdůležitějším parametrem ze všech je úroková míra.
Ano, je pravda, že výše úroků, které budete splácet, je důležitá a není radno ji podceňovat. Jenže pozor na zklamání – někteří poskytovatelů úvěrů sázejí na to, že klienty nalákají na úrokovou míru a případnou ztrátu financí doženou jinde – samozřejmě vždy ve vaší peněžence. Takže i když získáte bezkonkurenční úroky, můžete spolu s nimi získat také nepříjemné poplatky a sankce, kterým se nevyhnete. Ve výsledku se vám pak taková půjčka prodraží.podnikatelé, siluety osob.jpg
Proto pokud jde o peníze – ptejte se vždy na to, kolik celkem za svou půjčku zaplatíte – zajímejte se o RPSN, ale také o celkové náklady za celou dobu splatnosti úvěru. Takový údaj je totiž jen velice těžké ošidit.
Vaší pozornosti by neměly ujít ani informace o tom, jak dlouho budete úvěr splácet, zda jej můžete předčasně doplatit, a co se stane, když se náhodou opozdíte se splátkou anebo nějakou dobu nebudete mít peníze na splácení.