Nálepka společnosti – máma

V dnešní době je skutečně pozoruhodné, do jaké míry se společnost zajímá o konkrétní postavení žen, jakými jsou mámy.Neustále se můžeme setkat se souzením a poučováním dnešních matek proto, že nejsou dostatečně dobré. Kdo přitom rozhoduje o tom, kdo je úžasná máma a kdo se tak nechová? Nejsou to děti, jsou to lidi (a většinou ti, co děti nemají), kterých dnešní matky doslova pobuřují.
hraní u stromu

Co maminka skutečně doma dělá?

Široké zastoupení lidí dnes zaráží myšlenka, že jsou matky na mateřské/rodičovské „dovolené“ tolik vytížené a strhané. Spíš je lepší otázka „Co lidi na tom, tak nechápou?“. Den maminky je přece mnohem náročnější, než si dovede někdo, kdo nikdy nezažil být rodičem vůbec představit.
Není na místě soudit žádnou matku, protože každá máma dobře ví, jak je to náramně těžké, a jakou zodpovědnost sebou mateřství přináší. Je to úctyhodné jak po fyzické, tak po psychické stránce, kolik toho matky vůbec dovedou ustát a snést a ještě k tomu s dnešním nátlakem lidí na jejich schopnosti.

Kdyby se děti mohli zapojit…

Pro každé jedno dítě je jeho maminka tou nejvzácnější, nejhodnější a nejobětavější bytostí na světě.Všechna láska, péče a přítomnost jim stačí k tomu, aby jim to bylo za všech okolností nad slunce jasné! Jediní, kdo má právo vyčítat a cítit zklamání jsou děti dnešních rodičů. Proč by to ale měli snášet maminky, které dělají všechno navíc a nejvíc, jak jen dovedou pro blaho svých dětí? Pokud jste mámy, odlepte si nálepku z čela a buďte také lidi, kteří dělají co můžou a někdy i chyby, které jsou lidské!
stejná trika

Každý z těch nepřejících a příliš „chytrých“ lidí, by se měl zamyslet na tím, do jaké míry jsme dnes jako lidstvo schopné pomoct a podpořit, ať už nastávající nebo současné maminky, které by měli být svým výkonem za to, co dělají mnohem více oceněné. Je to nesmírně důležité dát najevo každé matce – že za to stojí!