Nebankovní společnosti jsou tu pro vás

Banky dokáží v mnoha případech podat pomocnou ruku? Chcete si splnit sen o vlastním bydlení, zrenovovat obývací pokoj nebo pořídit vysněné auto? V takových případech mnoho z nás zavítá do bankovních institucí, které dokáží danému klientovi nabídnout úvěr přímo na míru.

podání ruky

Ovšem jejich tabulky jsou často nekompromisní, proto se můžeme dostat do situace, kdy nám doslova před nosem banka zavře dveře. Někdy se přitom může jednat doslova o banalitu, pozdě uhrazená faktura mobilnímu operátorovi nebo nedostatečný limit na účtu. Jsou ale předem dané situace, díky kterým nepochodíte u téměř žádné banky, které to jsou?

  1. Žadatel bez pravidelného příjmu

Nepobíráte každý měsíc mzdu, jste v registru žadatelů o zaměstnání nebo na mateřské dovolené? V takovém případě znamenáte pro banku příliš velké riziko a s půjčkou se můžete rozloučit. Stejným způsobem si budou banky počínat i v případě, kdy jste zatím ve zkušební lhůtě. Banky totiž vycházejí z bonity klienta, která má co dočinění s příjmy a výdaji daného žadatele.

  1. Žadatel spadá do rizikové skupiny

V bance se velmi často setkáme se skupinou tzv. rizikových žadatelů. Do této skupiny spadají maminky na mateřské dovolené, rodiče samoživitelé, důchodci nebo studenti. U těchto lidí je velká pravděpodobnost, že nedokáží řádně splácet a proto na ně banka pohlíží jako na nesolventní. Pokud tedy patříte do jedné z těchto kategorií, s půjčkou se můžete s největší pravděpodobností rozloučit.

Nebankovní společnosti na vás čekají s otevřenou náručí

sen o vlastním bydlení

Pokud vám banka úvěr zamítne, ještě nemusí být všem dním konec. I v nebankovním sektoru najdete zajímavé produkty, které jistě stojí za zvážení. Hypotéky bez registru, rychlé půjčky pár dní před výplatou nebo úvěry bez doložení příjmů vás rozhodně překvapí. Zajímá je i rychlost sjednání, nebankovní instituce často neprověřují žadatele v registru dlužníků ani jeho příjem a celý proces se tak velmi urychlí.