To, co byste měli vědět o autožárovkách


Víte, jak vyměnit žárovku ve vašem vozidle?
A víte, jak ji správně vybrat?
V každém případě byste měli vědět, že náhradní sadu autožárovek musíte mít v povinné výbavě vozidla.
Ač je autožárovka opravdu malá a na první pohled možná i zanedbatelná věc, na jejím správném výběru toho mnoho záleží. Třeba to, zda budete na silnici v bezpečí, anebo to, zda budou v bezpečí ostatní účastníci silničního provozu, kdy tam zrovna budete projíždět i vy.
Autožárovky, které zásadně ovlivňují to, jak dobře a jak daleko řidič automobilu uvidí, jsou ty od předních světlometů. Právě na jejich výkonu závisí dobrá viditelnost na silnici.
přední světla, bílé auto
Ovšem k tomu, abyste si mohli vybrat takové, se kterými dobře uvidíte, musíte nejprve znát konkrétní typ žárovek vhodných do vašeho vozidla. Když jde o přední světla, používají se buď moderní jednovláknové žárovky typu osram H7, které umožnují oddělené ovládání dálkových a tlumených světel anebo typu H4, které najdete ve starších vozidlech – ty jsou dvouvláknové.
Jakmile máte vyřešen ten správný typ úsporné led autožárovky, můžete se soustředit na její výkon. Každého hned napoprvé napadne, že čím větší výkon a svítivost taková žárovka má, tím na silnici lépe uvidí a bude ve větším bezpečí. Ano, to je jistě pravda za předpokladu, že taková žárovka svítí dostatečně daleko před vozidlo a nikoli do očí řidičům ve vedlejším pruhu.
stříbrné auto na silnici
Zádrhel je v tom, že čím intenzivnější světlo zdroj vydává, tím je jeho životnost nižší. Nechcete-li vydat mnoho peněz za nákup autožárovek, musíte udělat vhodný kompromis mezi svítivostí a životností.
Na trhu je dnes naštěstí pestrá škála produktů, na které se můžete spolehnout, tím spíše, když si vyberete z nabídky osvědčených značek od tradičních výrobců. V tom případě můžete sáhnout jak po výrobcích s velkým výkonem, tak po těch s dlouhou životností, a rozhodně vás nezklamou.