Už jste jeli motokárou?

Na motokáry nedají dopustit ani zkušení jezdci. Jsou totiž vnímány jako skvělý tréninkový prostředek a využívá je ke svému tréninku opravdu hodně známých jezdců.
Při nasednutí do motokáry si uděláte pohodlí v laminátovém sedátku, které připomíná sedačku z tramvaje. Jediné, co musíte při jízdě dělat je šlapat plyn. Je to opravdu snadné a rozhodně to za tu zábavu stojí. Nemusíte se ničeho obávat, jelikož ještě předtím, než vůbec na motokáry půjdete, dostanete instrukce, co dělat kdyby…
vítěz motokár
Cena za deset minut jízdy vyjde okolo 150 až 200,- a to jen v nejjednodušších modelech. Pokud byste chtěli přejít na vyšší level, je jasné, že to bude stát ještě o dost více.
Co se týká závodního provedení motokár, pak je opravdu velmi důležitý sponzor, jelikož taková jedna motokára může vyjít až na několik miliónů korun a to pouze za jednu jedinou sezónu. Šílené, že?
závody motokár
Pokud byste si někdy v budoucnu jízdu v nějaké motokáře chtěli vyzkoušet a trápí vás otázka, co vlastně na sebe, tak už nemusí. Jediné, co musíte mít, je ochranná přilba, kterou vám k motokáře organizátoři zapůjčí. Pokud byste ale chtěli jezdit častěji, pak si určitě zakupte závodní rukavice. Myslete na to, že volant musíte velmi krotit a to opravdu velkou silou, protože to není žádná sranda.
Ideální bude i triko, které dobře saje pot, protože věřte, že se u toho vážně zapotíte. Určitě budete potřebovat i sportovní budu, protože by vás mohlo ofouknout. Jestli se budete ježdění věnovat často, pak pro vás bude nejlepší zakoupit závodní kombinézu. Není ale vůbec levná.
připraveno k jízdě
Po celém světě existuje opravdu velké množství drah, po kterých se můžete prohánět. Na internetu můžete naleznout i seznam drah a dokonce i to, kde se která nachází. Jejich kvalita se ale rozhodně liší.
Můžete si vyzkoušet volnou jízdu jen tak s přáteli nebo se zúčastnit závodů, které se občas na některých dráhách vyhlašují. Je to jen na vás. Můžete se také přijet na nějaké závody pouze podívat. Z vlastní zkušenosti mohu říct, že je to opravdu úžasná podívaná!