Zkuste místo klasických horizontálních žaluzií vertikální

Pro lidi, kteří nemají rádi záclony a závěsy, jsou žaluzie ideálním řešením, horizontální žaluzie známe jistě všichni, a mnoho z nás je má i v oknech, před pár desítkami let zažívaly veliký rozmach, rozrostly se firmy na jejich montáž, mohli jste si je pořídit v mnoha barevných variantách, na rozdíl od nich žaluzie vertikální se používaly spíše v kancelářích, přitom dnes díky novým technologiím výroby z různých materiálů a dekorů, se hodí velmi dobře do bytů i do domů.
vertikální žaluzie v jídelně
Žaluzie neslouží jen k zastínění, dokážou velmi dobře také tlumit hluk z ulice, vertikální žaluzie na rozdíl od těch horizontálních mají jednu velkou výhodu – mnohem snadněji se čistí, některé se vyrábí jen z látky, ty se dají dokonce vyprat.
Horizontální žaluzie– čistí se poměrně složitým způsobem, ať už si vyberete jakýkoli, vždy musíte vyčistit každou lamelu zvlášť, a aby Vám po vyčištění horizontálních žaluzií v celém domě, ještě zůstaly pevné nervy, je úplně nejlepší způsob objednat si na tuhle práci úklidovou firmu, pokud vlastníte dům například o 8 pokojích, a v každém máte horizontální žaluzie, pustit se do takové práce vyžaduje velkou dávku odvahy a opravdu pevné nervy.
okenice domu
Vertikální žaluzie– v poslední době se vyrábí z látky, plastu nebo také dřeva (ty mohou sloužit také jako předělení místnosti), jejich největší výhodou je, že jsou širší, a tím pádem snadněji omyvatelné, pokud si pořídíte vertikální žaluzie z látky, mohou se prát, pokud máte plastové, snadno je omyjete, tím, že jsou vertikální a širší, máte k nim mnohem snadnější přístup, než k žaluziím horizontálním. Pokud budete mít vertikální žaluzie ze dřeva, stačí Vám přípravek na druh dřeva, z kterého jsou vyrobené, a vyčistíte je také velmi snadno. Tím, že jsou širší, jich také není takový počet, takže vertikální žaluzie si snadno vyčistíte doma sami.
Zvlášť pokud máte velká okna, například v rodinném domě, jsou mnohem vhodnější žaluzie vertikální než horizontální.