5 důvodů, proč bydlet v dřevostavbě

1.       Její výstavba je neuvěřitelně rychlá. Dřevostavby rostou dělníkům doslova pod rukama, již za několik týdnů je hotová hrubá stavba. Když jde všechno dobře, můžete se stěhovat už za tři měsíce od zahájení stavby. Použité technologie umožňují stavět tyto domy po celý rok, nelimituje je počasí. Hotový dům není nutné odvětrávat jako zděné novostavby, dřevostavby jsou uživatelsky komfortní ihned po nastěhování.
 moderní dům, dřevěné obložení
2.       Dýchá teplem. Dřevostavby jsou energeticky velmi úsporné, a přesto je v nich příjemné teplo. Dřevo je přírodní materiál a samo o sobě působí teple, využívá se ale nad to nejmodernějších systémů izolací a rekuperace.
 
3.       Disponuje vysokou variabilitou. Dřevostavby se snadno rekonstruují, a můžete si je tak bez zbytečných nákladů přizpůsobit svým potřebám. Jediné nosné zdi jsou ty obvodové, uvnitř se nacházejí sádrokartonové příčky, které si můžete posouvat dle libosti. Díky použité technologii je navíc možné stavět na tyto domy další nástavby, a to bez výrazného vlivu na statiku celé stavby.
 
4.       Je šetrná k životnímu prostředí. Dřevo je přírodní materiál, který absorbuje skleníkové plyny. Při bourání takového domu je v podstatě minimální odpad, protože použitá surovina je plně obnovitelná a, na rozdíl od jiného stavebního materiálu v podobě cihel, oceli nebo železobetonu, také biologicky rozložitelná.
 
5.       Konstrukce dřevostaveb je velmi subtilní, což umocňuje příjemný pocit bydlení v ní, ale také poskytuje větší užitný prostor oproti běžným zděným stavbám. A jak všichni víme, každý centimetr úložného prostoru navíc se hodí.
 rozestavěná dřevostavba
Samozřejmě že jako všechno i dřevostavby mají svá negativa. Subtilnost konstrukce způsobuje i to, že ve velkém větru dům všemožně skřípe, a když vám budou v horním patře běhat děti, jejich kroky asi nebudou úplně tiché. Vzhledem k hořlavosti dřeva je při realizaci takového domu potřeba aplikovat také protipožární opatření. Přesto ale převládají pozitiva a koupi či výstavbu takového domu nelze než doporučit.