Staré ponožky jako dekorace za okno

Každý určitě najdete doma pár ponožek, které buď nenosíte, nebo se Vám do šatníku nehodí. Na tuhle pěknou výzdobu budeme potřebovat hlavně teplé, silné ponožky, přes které nejde jen tak vidět. Jelikož budeme vyrábět vánoční sněhuláky, je potřeba mít jedny ponožky bílé a jeden pár barevných, nejlépe strakatých.

sněhuláci s čepičkami

Potřebné věci:

1)      Bíle a strakaté ponožky

2)      Jutový provázek (motouz)

3)      Knoflíky

4)      Nůžky s nití a jehlou

5)      Čočku, fazole nebo jinou luštěninu
vánoční sněhuláci

Pokud máte nachystané všechny pomůcky k výrobě našeho sněhuláka, můžeme s ním začít. Vezmeme si bílou ponožku a ustřihneme jí hned pod patou, poté do ní nasypeme luštěniny a zavážeme jí provázkem, čímž nám vznikne tělo sněhuláka. Na strakaté ponožce uděláme střih na konci ponožky (tam kde máme prsty) a hned pod patou, to nám bude tvořit kabátek, který navlečeme na tělo, tak aby nahoře vznikla větší bílá část. Kabátek nahoře uvážeme motouzem na mašli, čím víc utáhneme, tím víc se nám vytvaruje hlava sněhuláka. Zbytek strakaté ponožky od paty k okraji natáhneme na hlavu sněhuláka, tak aby mu tvořila čepičku. Tu mu na hlavu našijeme a nahoře svážeme provázkem. Můžete samozřejmě vytvořit i bambulku, to je jen na Vás.

 

Na závěr vezmeme knoflíky a přišijeme je na kabátek a na hlavu jako oči. Někdo je jenom přilepí, čímž si ušetří práci. Pusu můžete buď vyšít, nebo použít kusu látky, popřípadě větvičky. Pokud chcete sněhuláka zdokonalit, vezměte si dvě špejle, omotejte je motouzem a nahoru nalepte malou šišku, čímž Vám vznikne malé košťátko, které bude mít jakoby v ruce. Pokud nebude sněhulák dobře držet, dá se na jeho spodek přilepit kousek kartonu, který mu zajistí dobrou stabilitu.

Nebojte se a vyrobte si sněhuláků více, stejně Vám zbyde jedna ponožka lichá a i sněhuláci nechtějí být přes vánoční svátky sami, takže ne jeden, ale celá rodinka by Vám měla zdobit okno o Vánocích.