Co náš může vyjít hraní si na hrdinu

Hraní her se věnuje veliká část lidské populace, především ta mladší, nicméně se nejedná o nic levného a hraní se tak může často prodražit. Nejnovější herní tituly se dají hrát jen na dostatečně výkonných herních počítačích, samozřejmě zde existují různé alternativy, pomocí kterých lze hrát tyto hry i na zařízeních, které ani zdaleka nesplňují potřebné nároky, jde nám ale i o vizuální stránku, a ne jenom o tu příběhovou, bez dobrého PC se to neobejde. Nepatříte zrovna mezi nadšence skládání vlastních počítačových sestav, musíte si zakoupit herní počítač, což by vás mohlo vyjít na víc než 20000 korun.
kluk před obrazovkou počítače
Herní konzole na tom jsou cenově sice trochu lépe, ale stále to není nic levného. Zaměříme-li se na samotné počítačové hry, jejich cena také není příliš nízká, například dlouho očekávaná hra, která rozhodně nezklamala, je Red Dead Redemption II, ta je dostupná jak na herních konzolích PlayStation a Xbox, tak i na herní počítače, její cena se odvíjí od toho, zda jí budete chtít hrát na konzoli nebo na PC, pro PC se pohybuje okolo 1500 korun pro konzole vás pak vyjde okolo 1000 korun. Hraní na konzolích je tedy o poznaní levnější záležitost.
standartní symbol „PC master race“
Dalším chytrým tahem počítačových her, jsou záludné mikrotransakce. Jedná se o malé a jednorázové platby, za které si hráč může koupit menší kosmetické úpravy, nebo urychlit svůj postup ve hře. Takové platby se ale během chvíle rychle nastřádají a vy pak nevíte, kam se vaše peníze poděli. Mikrotransakce v mnoha případech navíc znevýhodňují hráče, kteří na ně nedají, chtějí si tedy zahrát na vyšších úrovních jsou nuceni si také taková vylepšení pořídit. Hraní her počítačových rozhodně není levnou záležitostí nicméně zde existují varianty pro ty, kteří se do placení zvlášť tak moc nemají nebo si to prostě nemohou dovolit, je možné si příslušné počítačové hry zadarmo stáhnout z pirátských stránek, na vlastní riziko. Takové počínání samozřejmě znevýhodňuje tvůrce her, oblíbili jste si tedy hru, měli byste tu cenu do ní investovat.