Vytvořte si tu pravou oázu klidu a pohody

Dříve se otázka designu v koupelně příliš neřešila. Zejména v panelákových bytech, které byly většinou koncipovány všechny stejně. Byla to prostě místnost, ve které se mohl člověk umýt a ráno před odchodem do zaměstnání nebo do školy se dát do pořádku. Dnes dáváme na tuto místnost velký důraz.

moderní koupelna s tmavošedými obkladačkami

  • Je to především z toho důvodu, že koupelna se stala spíše oázou, ve které můžeme relaxovat po náročném pracovním dni.
  • Měla by být tedy podle toho také zařízena.

Některé požadavky se stále mění, ale mnohé prvky zůstávají stále stejné, protože jsou časem osvědčené. K těmto tradičním prvkům patří bezesporu i obkladačky.

  • Ke klasickým materiálům se řadí obkladačky keramické, které přinášejí celou řadu barevných variant a stylů.
  • Mohou se také mezi sebou kombinovat a tím pádem bude právě ta vaše koupelna skutečným originálem.

Stále více se ale na výsluní zájmu dostávají přírodní materiály. Dřevo nebo kámen působí v koupelně velice hezky a dodává pocit útulnosti. Není nutné obložit stěny od stropu až k zemi. Tyto prvky se mohou vhodně zakomponovat. Je zřejmé, že by nebylo ani vhodné umístit dřevěné obkladačky kupříkladu přímo do sprchového koutu. Návrh koupelny Skvelydomov musí být nejen efektní, ale také praktický. Proto jsou v nabídce i odolné dřevěné materiály, kterým nevadí vlhko. Většinou se jedná o dřeviny tropické, kupříkladu bambus.koupelna s dvěma umyvadly

Umyvadlo v mnoha podobách

Jednou z nejdůležitějších součástí každé koupelny je pochopitelně umyvadlo. Při jeho výběru je jedním z nejdůležitějších parametrů volné místo. Jestliže vaše koupelna disponuje velkými prostorovými možnostmi, pak budete moci vybírat ze široké škály tvarů i designového zpracování.

  • Moderní výrobci koupelnových umyvadel nabízejí kulaté, hranaté, čtvercové i oválné.
  • Současným trendem v oblasti koupelnového vybavení je umístit dvě umyvadla vedle sebe.