Moderní svět nabízí i nový pohled na čistou vodu ve vašem bazénu

Tato cesta se nazývá bezchlorová chemie a nemá nic společného s chlorovacími tabletami, které se běžně do všech typů bazénů používají. Běžná chlorová chemie je však nejznámější a také nejpoužívanější. Hodí se jak do zabudovaných bazénů v zemi, venkovních, ale i vnitřních neboli krytých, ale také do všech nafukovacích typů, či nadzemních oválů nebo kruhů, které leží na tvrdém zemitém povrchu na naší zahradě. Chlor je běžně používanou součástí našich životů a i voda se dá tabletami takto poměrně dobře vyčistit, proto jsme také na tyto tablety zvyklí. Pokud potřebujete odstranit hrubé nečistoty, pak jsou vhodné chlor šoky, pokud se jedná o pravidelné čištění, můžete použít méně koncentrované přípravky.
Bezchlorová chemie do bazénupředstavuje alternativu v čištění. K tomuto procesu se používají přípravky na bázi aktivního kyslíku. Zde se jedná o vysoce účinnou oxidační látku, takzvaný aktivní kyslík, který je obsažen v kyslíkových přípravcích. Ty jsou volně dostupné a prodejné kdekoliv. Jejich bohaté oxidační účinky zabrání jakýmkoliv nečistotám, aby se usazovaly.

Mikrobiální znečištění nemá žádnou šanci

Co se týče těchto přípravků, tak skvěle zabezpečují vodu. Žádné mikrobiální znečištění nebude mít šanci, aby se ve vaší vodě vytvořilo. Další velkou výhodou je fakt, že působí příznivě na pokožku lidí, kteří se zrovna koupají. Jak menší děti, tak i dospělí jistě ocení, že voda nezapáchá. Vaše pokožka vám bude vděčná, že ji zbytečně netýráte. Lidé, kteří mají navíc problémy s pokožkou a jsou citlivými jedinci na některé látky, někteří dokonce mohou mít s chlorovanými přípravky opravdu velké problémy, velice ocení tyto přípravky na bázi aktivního kyslíku, které pokožku příjemně povzbuzují. Navíc přípravek kyslíkový aktivátor můžete klidně nahradit Algicidem. Voda nebude mít nepříjemný zápach a přitom bude krásně čistá, průzračná a také bezpečná k vaší pokožce. pool9