Vůně domova

Každá domácnost má svou typickou vůni, a těžko byste hledali dvě naprosto stejně vonící.
 
Asi úplně nejdůležitějším faktorem je čistota a pravidelný úklid. Nikomu není příjemný pach hnijících odpadků, neumytého nadobí, nevysypaného popelníku, nebo válející se ponožky v koutě.
S tím souvisí i větrání, pustit dovnitř čerstvý vzduch je taky naprostý základ.
 nový domov
Chceme-li docílit intenzivnější vůně, na trhu je nepřeberné množství různých výrobků, které nám pomohou tohoto docílit. Každý si vybere to, co mu nejvíce vyhovuje.
 
·Vonná svíčka
Asi nejrozšířenější a nejznámější způsob provonění. V zimních měsících dotváří hlavně večer romantickou atmosféru, útulnou a jde z toho cítit teplo domova. Na trhu jsou svíčky ve všemožných barvách i tvarech, takže jsou vhodnými doplňky. Pozor na bezpečnost, nikdy nenechávejte hořet bez dozoru, nebo v blízkosti dětí!
 éterický olej difuzor
·Vonné tyčinky
Původem pochází z východu, nejčastěji se na výrobu používají různé exotické dřeviny. Nemusí se jednat vždy jen o tyčinku, může to být klasický františek, na tvaru až tak nezálaží. Jde o efektivní a velmi rychlý způsob, jak docílit k provonění místnosti. 
Na trhu jsou však i syntetické výrobky, které mohou být plné nebezpečných látek.
Nedoporučuje se zapalovat více, než jednu, mohlo by vést k bolesti hlavy, až nevolnosti z důvodu výrazného aroma.
 
·Aromalampa
Jedná se o nejúčinější způsob, jak překrýt nežádoucí pachy, dokonce i cigarety, či nepříjemné pachy z kuchyně. Lampa by měla mít dostatečně hlubokou nádobku pro vodu, kam stačí nakapat pár kapek éterického oleje (dle dávkování), voda by měla být při zahřívání plamenem svíčky teplá, ne však vařící. Ve specializovaném obchodě by měl odborník poradit, k čemu je které aroma dobré a konzultovat jeho účinky.
 
·Pot pouri
Jde o směsici sušených lístků, květů, koření a dřevin naaranžované jako dekorace v misce, nebo malém košíčku.  Někté se prodávají sladěné výhradně do jedné barvy, což oceníte i jako ozdobu v interiéru.
 
·Mýdlo v prádle
Oblíbená metoda už našich babiček, kdy do skříně vkládáme mýdlo, nebo textilní pytlíček naplněný sušenými květy, či bylinkami. Úžasná je levandule, nejen, že krásně voní nám, ale nevoní molům, takže je to i ochrana před nechtěnými hosty.
 
·Sprej
Není ani třeba dlouho představovat, známe všichni, osvěží a provoní ihned, po aplikaci jde výsledek hned znát. Dnešní doba nabízí i spreje, které mají pochybová čidla, a když kolem někdo projde, uvolní vůni. Nebo vůně s časovačem, kde nastavíte požadovaný interval.
 
·Vůně do zásuvky
Postupně se uvolňuje vůně, kterou dáme jednoduše do elektrické zásuvky, nastavíme intenzitu vůně a dle toho se bude odpařovat.
 smetáček s lopatkou
·Můj tip – osobně odzkoušeno!
Do lahvičky a velmi jemným rozprašovačem dám trochu aviváže a doliju vodou. Je ihned připraveno k použití. Krásně provoní prostory. Výhodou je, že se dá aplikovat i přímo na textil a nezanechá fleky. Využíváme doma hodně, hlavně na závěsy.