Online svět

Většina z nás denně brouzdá internetem. I moje babička. Dnes už to není tabu pro nikoho. Online svět pohltil každého z nás. Všechny skutečnosti reálného světa se přesouvají na internet. Dnes již můžete pracovat online, vzdělávat se online, jít na online setkání, hrát hry, prostě vše, co vás napadne. Neomezené možnosti. A to myslím doslova. Stejně jako mince má dvě strany, tak i online svět je na tom stejně. Můžete se stát suprovým hackerem a pracovat buď pro podsvětí nebo policii.

deep web

Nebo nejdřív pro podsvětí a pak pro policii, abyste si zkrátili trest. I to se tu již stalo. Je normální internet, kam chodí vaše maminka pro recepty a pak je takzvaný dark web, kam se chodí pro nelegální obsah. Nehledě na to, jaké hnusné věci lze nalézt na normálním netu, nechtějte vědět, co vše se nachází na netu temném. Potřebujete si nainstalovat speciální prohlížeč, abyste se na něj vůbec dostali. Ale to nese jistá rizika a vůbec, kdo by to vše chtěl vidět dobrovolně. To vám tedy absolutně nedoporučuji. Deep web skrývá všechno to hnusné, co rozhodně vidět nechcete. Někteří jedinci, hlavně děti a dospívající žijí jedině online. Nákup si objednají online, kurýr jim ho vynese klidně do osmého patra.

sociální média

Mohou pracovat online, třeba jen jednou za čas dojít do firmy a zase hezky domů do teplíčka. S kamarády se mohou setkávat také online, přes video chat. Ale je tohle život, jaký má být? Dá se tomu říkat socializace? Lidé díky internetu mají k sobě blíž, ale jsou čím dál víc osamělejší. Je online svět ten správný. Já říkám ubrat, nebo nezbyde nic z vnějška. Vnější svět toho nabízí mnoho, ale online svět tyto věci nabízí z pohodlí domova. Místo toho, abychom usínali vedle partnera, usínáme s notebookem v ruce. Online svět vás může sblížit, ale víc nás oddaluje. Sedíme v parku u fontány, v jedné ruce telefon, jsme v online světě. Sedíme v kavárně, na stole notebook, jsme v online světě. To ještě nikoho neomrzelo pořád koukat do displeje? Mě samotnou už to nebaví. Na obrazovku koukám jen za účelem práce, nebo učení. Pak už mám toho dost. Chci klid, pauzu. Mentální odpočinek. Vy ne?