Co by měl náš domov mít

Přesto, že se zdá dnes samozřejmé, že svojí potřebu vykonáváme v pohodlí a teple svého domova, nebylo tomu vždy. Naši předkové byli zvyklí, že museli za svou hygienickou potřebou zdolávat i nemalé vzdálenosti. A to v mrazu, závějích nebo v dešti. WC bývalo postavené na hnojišti, kde se odhazoval nejen odpad z chlévů, ale […]

Most nebo lavička?

Jaká je první možnost pro člověka bez koruny v kapse? Využití mostu. Øvýhodou je to, že na Vás neprší. Pokud ovšem právě nezahání. Øv zimě je to podstatně horší. Není se kam ukrýt před mrazem Øceloroční nevýhodou je to, že mosty jsou většinou mimo městská centra Øale je tu […]